1969 İzmir doğumlu yazar Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya bölümünü bitirmiştir.

1992- 1996 yıları arasında İstanbul'da Uluslararası Ticaret yapan bir firmada çalışmış, daha sonra doğduğu şehir olan İzmir'e dönüp 2000 yılına kadar yine bir Dış Ticaret firmasında 5 yıl Bölge Müdürlüğü yapmıştır. 

2000- 2005 arasında ise yurtdışında faliyet gösteren uluslararası firmalara danışmanlık yapmıştır. Daha sonra kendi firmasını kurmuştur ve halen yatırım danışmanlığı yapmaktadır.

Çocuk Kalp Vakfı gönüllüsü olan yazar oğlunu 3 günlükken ameliyat masasına teslim eden bir anne. Oğlu ve eşi ile birlikte yaşadıklarından yola çıkıp, kalp hastalıklarıyla savaşan diğer aile ve çocukların gerçek hikayelerini bu kitapta toplamıştır. 

‘’BENİM KÜÇÜK KALBİM’’ Kuraldışı Yayınevi ile 2013 Ocak ayında raflarda yerini bulmuş, kitabın gelirini Çocuk Kalp Vakfına bağışlamıştır. 

Yazarımız Pürlen Kıyat Karakuş'un, ilk denemesinin ardından ''KIRMIZI GECE''  adlı romanı, Goa Yayıncılık tarafından Kasım 2016'da raflarda yerini bulmuştur. Hayatın ve insanoğlunun varoluşuna dair pek çok alana temas eden roman; bir yandan kişisel gelişim ile altı donatılırken, diğer yandan tüm bilginin ayağını yere bastıran karşıt anlayışlarını bir arada barındırmıştır.  

Kurduğu stratejik yapı ve örgüde kahramanlarını sağlam ve kanlı canlı tutmayı başarmış, kadın erkek birlikteliğinin çok önemli bir konusunu okura heyecanla taşımıştır.

Toplumumuzda kadının yerini gözler önüne seren roman; cinsiyet ayrımı, bekaret- namus algısı ve ilişkilendirilmesi sonucunda henüz çocuk yaştaki bireylerin yanlış kodlanmalarına neden oluşunu son derece cesur ve akıcı bir üslup ile okura yansıtmıştır. Bunun sonucu olarak da ülkemizde bir çok kadının yaşadığı cinsel ilişkiye girmekten korkma hali olan vajinismus vakasını işlemiştir. 

İrlanda asıllı Rachel Dow ve Rus asıllı Polina karakterlerini romana ustaca yerleştiren yazar, karşıt görüşler ve farklı kültürlerin nasıl birarada yaşayabildiklerini, etkileşimlerini gözler önüne sermiştir.

Yazarın bilgi veren ama aynı zamanda muzip ve feminen üslubu Kırmızı Gece'nin kısa sürede geniş okur kitlesine ulaşmasını sağlamıştır.  

  

Saygılarımla;

Pr & Basın Danışmanı

İrem Moralı